Коментарі

Статистика

mod_vvisit_counterСегодня31
mod_vvisit_counterВчера183
mod_vvisit_counterЗа неделю2403
mod_vvisit_counterЗа месяц6458
mod_vvisit_counterВсего1213976

We have: 1 guests, 1 bots online

Про порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб виконавчого апарату Михайлівської сільської ради

20.02.2012 16:11
Печать
6242

gerb

      УКРАЇНА       

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

ВІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОН

МИХАЙЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА


РОЗПОРЯДЖЕННЯ

СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ

 

13 травня 2011 року                                                                     № 93-ОД

 

Про порядок проведення іспиту

кандидатів на заміщення вакантних

посад посадових осіб виконавчого апарату

Михайлівської сільської ради

 

Керуючись п.п.2 п.3 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши лист фінансового управління Вільнянської РДА від 15.03.2011 року № 02/01-12/175 «Про перенесення асигнувань»

1.     Відповідно до Загального порядку проведення іспиту на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого  наказом     Головного управління державної служби України  та  Української Академії державного управління при Президентові України від 10.05.2002 р.  N 30/84, затвердити порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб виконавчого апарату Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області (додається).

2.     Для проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб  виконавчого апарату Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області затвердити  перелік питань для перевірки та оцінки їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про боротьбу з корупцією» згідно з додатком № 1, а також перелік питань для перевірки їх знань законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників Апарату згідно з додатком № 2.

3.     Контроль за виконанням розпорядження покласти на секретаря виконкому Король А.М.

Сільський голова                                                                 В.Б. Вишинський


ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням

сільського голови

    від 13.05.2011  №  93

 

ПОРЯДОК

проведення іспиту

 кандидатів на заміщення вакантних посад

посадових осіб  виконавчого апарату Михайлівської сільської ради

Вільнянського району Запорізької області

 

Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб виконавчого апарату Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області (далі Апарат) як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 (далі – Порядок проведення конкурсу).

1. Загальні положення

1.1. Мета проведення іспиту – об’єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад посадових осіб Апарату (далі - кандидати).

1.2.   Іспит проводиться конкурсною комісією Апарату.

1.3. Іспит проходять кандидати, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу.

Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється кадровою службою Апарату з відповідним обґрунтуванням.

 Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.

1.4. Об’єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, кількість питань у білеті, підрахунок результатів тощо ) та відкритістю інформації про них, єдиним критерієм оцінки.

        1.5. Проведення іспиту для кандидатів передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про боротьбу з корупцією», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень.

1.6. Цей Порядок і переліки питань обов’язково надаються для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.

1.7. Екзаменаційні білети формуються за формою, наведеною у додатку  до цього Порядку, та затверджуються головою конкурсної комісії.

           До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", Закону України "Про державну службу" (в частині, що регулює питання служби в органах місцевого самоврядування), Закону України "Про боротьбу з корупцією" та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників Апарату - всього п'ять питань.

1.8. Питання 1-3 у екзаменаційних білетах мають містити питання з Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про боротьбу з корупцією», визначені у додатку № 1, а питання  4-5 у екзаменаційних білетах мають містити питання із законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників Апарату, визначені у додатку 2.

1.9. Екзаменаційні білети формуються у комплекти відповідно до специфіки функціональних повноважень працівників Апарату.

1.10. Кількість білетів у комплекті має бути не менше 15.

1.11. Процедура іспиту складається з 3 етапів:

1)    організаційна підготовка до іспиту;

2)    складання іспиту;

3)    оцінювання та підбиття підсумків іспиту.

2. Організаційна підготовка до іспиту

2.1. Після закінчення терміну подання документів на участь у конкурсі голова конкурсної комісії Апарату видає рішення про  кандидатів, допущених до іспиту, та осіб, які не допущені до іспиту через невідповідність їхніх документів встановленим вимогам з відповідним обґрунтуванням. Одночасно у рішенні він визначає  дату, час і місце проведення іспиту.

Кадрова служба Апарату повідомляє кандидатів та осіб, недопущених до іспиту, про рішення голови конкурсної комісії.

2.2. В день проведення іспиту секретар конкурсної комісії Апарату інформує усіх кандидатів про тривалість та процедуру складання іспиту.

2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії Апарату відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони можуть бути розв’язані головою конкурсної комісії Апарату.

3. Складання іспиту

3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії Апарату.

3.2. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета.

3.3. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.2 цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.

3.4. Під час підготовки відповідей кандидатам забороняється користуватися будь-якими джерелами інформації, а також самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит,  до його закінчення. У разі порушення цих умов кандидат вважається таким, що не склав іспит, про що у  графі «Загальна сума балів» в екзаменаційній відомості робиться запис «Порушив умови складання іспиту».

3.5. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором  і відкриваються у присутності кандидатів під час складання іспиту.

3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші (аркушах) із штампом кадрової служби Апарату, або печаткою сільської ради. Перед відповіддю обов’язково вказується прізвище, ім’я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені у білеті.

Після підготовки відповідей на останньому аркуші проставляється підпис кандидата та дата складання іспиту.

3.7. Загальний час для письмової підготовки відповіді становить не більше 60 хвилин. Після закінчення цього часу аркуші з відповідями кандидати здають комісії. Для вивчення професійних і ділових якостей члени конкурсної комісії Апарату заслуховують відповіді  кожного кандидата на усі питання екзаменаційного білета.

4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту

4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п’ятибальна система.

        П’ять балів виставляється кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про боротьбу з корупцією», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників Апарату.

       Чотири бали виставляється кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про боротьбу з корупцією», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників Апарату.

Три бали виставляється кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.

Два бали виставляється  кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.

Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.

4.2. Після закінчення часу, відведеного на складання іспиту, члени комісії заслуховують відповіді кандидата на питання екзаменаційного білета і проводять перевірку відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії.

Члени конкурсної  комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.

4.3. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів у екзаменаційну відомість, форма якої додається. 

З результатами іспиту кандидат ознайомлюється.

4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі Апарату.

4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.

4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.

4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією Апарату для призначення на посаду.

4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії.

 

 

Секретар виконкому                                                                     А.М.Король


Додаток N 1

до розпорядження

сільського голови

від 13.05.2011 № 93

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

для перевірки та оцінки знань кандидатів на заміщення вакантних посад

посад посадових осіб  виконавчого апарату Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області Конституції України, Законів України «Про державну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеве самоврядування в Україні»,

«Про боротьбу з корупцією»

 

I. Питання на перевірку знання Конституції України

1.     Основні розділи Конституції України.

2.     Основні  риси  Української держави за Конституцією України (стаття 1 та стаття 2).

3.     Форма правління в Україні (стаття 5).

4.     Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).

5.     Конституційний   статус  державної  мови  та  мов  національних меншин України (стаття 10).

6.     Об'єкти права власності Українського  народу  (статті  13, стаття 14).

7.     Найважливіші функції держави (стаття 17).

8.     Державні символи України (стаття 20).

9.     Конституційне право на працю (стаття 43).

10.           Конституційне право на освіту (стаття 53).

11.           Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).

12.           Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).

13.           Обов'язки громадянина України (статті 65 - 68).

14.           Право громадянина України на вибори (стаття 70).

15.           Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).

16.           Питання, правове регулювання  яких  визначається   та  встановлюється виключно законами України (стаття 92).

17.           Державний бюджет України (стаття 96).

18.           Порядок обрання Президента України (стаття 103).

19.           Повноваження Президента України (стаття 106).

20.           Призначення,  склад  та  введення  в  дію  рішень  Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).

21.           Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).

22.           Повноваження  Кабінету  Міністрів  України  (статті  116, 117).

23.           Повноваження  місцевих  державних  адміністрацій  (стаття 119).

24.           Статус  прокуратури   України  за  Конституцією  України   (стаття  121).

25.           Система судів в Україні (стаття 125).

26.           Основні  засади  судочинства в Україні (стаття 129).

27.           Система  адміністративно-територіального   устрою    України   (стаття 133).

28.           Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим  (стаття 137).

29.           Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).

30.           Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).

31.           Повноваження   територіальних   громад   за   Конституцією   України (стаття 143).

32.           Статус   та  повноваження  Конституційного  Суду  України (статті 147, 150).

33.           Порядок  подання  законопроекту  про  внесення  змін   до Конституції України (стаття 154).

II. Питання на перевірку знання

Закону України «Про державну службу»

 

1.     Поняття державної служби, державного службовця і посади за Законом України «Про державну службу» (статті 1, 2).

2.     Право на державну службу (стаття 4).

3.     Основні принципи державної служби (стаття 3).

4.     Основні   напрями   державної   політики   у   сфері   державної  служби (стаття 6).

5.     Основні  обов'язки  державних  службовців (стаття 10).

6.     Основні права державних службовців (стаття 11).

7.     Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (статті 12, 16).

8.     Особливості   дисциплінарної   відповідальності  державних службовців  (стаття 14).

9.     Присяга  державного  службовця  (стаття 17).

10.           Відсторонення   державного   службовця    від   виконання    повноважень за посадою (стаття 22).

11.           Класифікація  посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).

12.           Прийняття на посаду  державного  службовця;  випробування при прийнятті на державну службу;  стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).

13.           Просування по службі державного службовця (стаття 27).

14.           Кадровий резерв державної служби (стаття 28).

15.           Підстави припинення державної служби (стаття 30).

16.           Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).

17.           Оплата праці державного службовця (стаття 33).

18.           Щорічні  та  додаткові  відпустки  державних  службовців; соціально-побутове  забезпечення  державних службовців (статті 35, 36).

19.           Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).

20.           Відповідальність  за  порушення  законодавства про  державну службу    (стаття 38).

21.           Етика поведінки державного службовця (стаття 5).

 

III. Питання на перевірку знання Закону України

«Про боротьбу з корупцією»

1.     Поняття корупції та корупційних діянь (стаття 1).

2.     Суб'єкти  корупційних  діянь   та   інших   правопорушень, пов'язаних з корупцією (стаття 2).

3.     Межі дії Закону України «Про боротьбу з корупцією» (стаття 3).

4.     Органи, які ведуть боротьбу з корупцією (стаття 4).

5.     Спеціальні обмеження щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовані на попередження корупції (стаття 5).

6.     Декларування  доходів  осіб,  уповноважених  на  виконання функцій держави (стаття 6),  стаття 13  Закону України «Про державну службу».

7.     Відповідальність  за  вчинення  корупційних діянь (стаття 7).

8.     Відповідальність за порушення спеціальних  обмежень, встановлених для осіб,  уповноважених на виконання функцій держави (стаття 8).

9.     Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю (стаття 9).

10.           Відповідальність  керівників  за  невжиття   заходів   по боротьбі з корупцією (стаття 10).

11.           Відповідальність   за   умисне   невиконання  своїх  обов'язків  по боротьбі з корупцією (стаття 11).

12.           Підстави  і  порядок  адміністративного   провадження   у справах про корупційні діяння або інші правопорушення, пов'язані з корупцією (стаття 12).

13.           Відшкодування збитків,  заподіяних державі, підприємству, установі, організації (стаття 13).

14.           Скасування  неправомірних  нормативно-правових  актів  та рішень, прийнятих внаслідок корупційних діянь (стаття 14).

15.           Контроль  за  виконанням  законів  у  сфері  боротьби   з корупцією  (стаття 16).

Секретар виконкому                                                                                              А.М.Король


Додаток № 2

до  розпорядження

сільського голови

від 13.05.2011 N 93

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
для перевірки знання кандидатів на заміщення вакантних
посад посадових осіб  виконавчого апарату Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області

функціональних повноважень

 

Для головного  бухгалтера

 

(найменування посад здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.07 № 700)

 

1. Основні завдання  головного бухгалтера.

2. Основні функції  бухгалтерського обліку.

3. Заробітна плата посадових осіб місцевого самоврядування та її складові.

4.Якими нормативними документами слід керуватися при встановленні посадових окладів працівникам апарату органу місцевого самоврядування?

5. Види матеріального стимулювання посадових осіб.

6. Преміювання працівників апарату органу місцевого самоврядування.

7. Види утримання із заробітної плати працівника.

8. Який порядок виплати відрядних витрат працівника?

9. Згідно з якими документами проводяться банківські операції?

10. Що таке авансовий звіт?

11. Дебіторська і кредиторська заборгованість.

12. Які джерела фінансування органів місцевого самоврядування?

13. Які розміри мінімальної заробітної плати?

14. Який відсоток складають відрахування із заробітної плати до Пенсійного фонду?

15. Порядок нарахування відпускних.

16.Прибутковий податок, розміри оподаткування ( порядок обчислення і сплати податку).

17. Порядок нарахування відшкодування по листках непрацездатності.

18. Обчислення середнього заробітку.

19. Порядок нарахування декретних.

20. Види нарахувань на заробітну плату.

21. Головна книга . Порядок її заповнення.

22. Штатний розпис, кошторис витрат та порядок їх складання.

        23. План  рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ;

          24. Порядок оформлення операцій і організація документообороту за розділами обліку. Форми і порядок розрахунків. Порядок приймання, зарахування на баланс, зберігання і витрат коштів, товарно-матеріальних та інших цінностей;

       25.  Правила проведення інвентаризації активів та зобов'язань;

       26.  Порядок фінансування витрат;

         27. Порядок ведення внутрішнього обліку і подання звітності в рамках своїх функціональних обов'язків;

28. Новітні інформаційні та програмні засоби в бухгалтерському обліку;

          29. Планування бюджету органу місцевого самоврядування, поточні плани асигнувань на утримання підпорядкованих установ, складання кошторису витрат, розрахунок та організація їх фінансування, підготовка бюджетної пропозиції на наступний рік.

30. Про типові форми первинної облікової документації.

31. Організація обліку грошових надходжень, товарно-матеріальних цінностей та контролю за правильним використанням коштів у відповідності з цільовим призначенням згідно затверджених кошторисів витрат.

32. Види фінансової та статистичної звітності.

33. Облік та проведення інвентаризації грошових, товарно-матеріальних цінностей, основних фондів, розрахунків і платіжних зобов’язань, списання  дебіторської та  кредиторської заборгованості.

34. Нарахування та перерахування  податків до державного бюджету та інших платежів.

35. Аналіз фінансово-господарської діяльності з метою виявлення резервів, запобігання втратам.

36. Зберігання документів бухгалтерського обліку та звітності.

Для спеціаліста  ІІ категорії (спеціаліста –землевпорядника)

     1. Яким нормативним документом передбачені повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин ?

2. Хто і у який спосіб  розпоряджається землями територіальних громад?
     3. Як здійснюється передача  земельних  ділянок   комунальної   власності   у власність громадян та юридичних осіб ?

4. Підготовка пропозицій органу місцевого самоврядування щодо встановлення ставки земельного податку та орендної плати.

5. Підготовка пропозиції органу місцевого самоврядування щодо надання та вилучення земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.

6. Підготовка пропозиції органу місцевого самоврядування щодо викупу земельних ділянок для суспільних потреб територіальної громади.

7.  Організація землеустрою.

8.  Координація   діяльності   місцевих   органів    земельних  ресурсів.

9. Механізм здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням землевласниками та землекористувачами земельного та екологічного законодавства, використання земельних ділянок за їх цільовим призначенням.

10. Обмеження,  тимчасова  заборона  (зупинення)  використання
земель громадянами і юридичними  особами  у  разі  порушення  ними
вимог земельного законодавства.

11. Підготовка  висновків  щодо  вилучення (викупу) та надання
земельних ділянок відповідно до Земельного Кодексу.

12.  Хто і як здійснює інформування  населення  щодо вилучення (викупу),  надання земельних ділянок?

13. Документальне оформлення пропозиції сільській раді та проекту звернення до районної ради щодо встановлення та зміни меж села, селища.

14. Хто вирішує земельні  спори ? 

15. Яким нормативним актом і яка  відповідальність передбачена за перекручення або приховування даних державного земельного кадастру?
     16. Порядок встановлення та погодження меж земельних ділянок в натурі при оформленні документів, що посвідчують право власності або користування ними.

17. Оформлення договорів оренди та здійснення  їх обліку.

18. Здійснення моніторингу земель на землях комунальної власності.

19. Про підготовку районному відділу земельних ресурсів інформації щодо земельних ділянок на території сільської, селищної ради для ведення державного земельного кадастру та інформації про хід здійснення земельної реформи на території відповідної  ради.

20. 3дійснення обліку і порядок звітування районному відділу земельних ресурсів у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель.

21. Особливості розгляду звернень фізичних та юридичних осіб із земельних питань спеціалістом-землевпорядником органу місцевого самоврядування. 

Секретар виконкому                                                                                                 А.М.Король